Előrejelzések szerint idén tovább szűkül a magyarországi motorkerékpár-piac, a várakozások 7 és félezer darabra teszik a 2010-ben eladásra kerülő kétkerekűek számát. Az újabb 4%-os piaci zsugorodás újabb kihívások elé állítja az elmúlt évet is nehezen átvészelő kereskedőket és importőröket - írja a Népszabadság.
"Legkorábban 2011-től lehet a kereslet élénkülésére számítani" - mondta Szloboda Tamás, a Honda Hungary motoros ágazatának vezetője. A távol-keleti márka becslése szerint jövőre már 8300 motorkerékpárt és quadot értékesítenek, ami 9%-os bővülést jelentene.
2010-ről borúlátóbban beszélt Jakab Attila, a Suzuki motorkerékpár ágazatának felelőse. Véleménye szerint akár 10%-nál nagyobb piacszűkülés is elképzelhető. A KTM régiós kommunikációs vezetője, Balázs Viktor is 10%-os idei eséssel, és jövőre némi növekedéssel számol.

A válság következtében jelentős átalakulások mentek végbe a piacon. Már messze a legnépszerűbb kategória a 125 köbcentiméteres modelleké, míg a legnagyobb visszaesők a szupersport és a naked gépek voltak.
A hazai motorpiac - a robogók kivételével - több mint 42%-kal, 7872 darabra esett vissza az előző évhez képest. A csúcsévet jelentő 2006-hoz képest még hatalmasabb, 61%-os a zuhanás. A kereskedők számára nem kérdés, hogy a korábbiaknál is nagyobb szükség lesz a vonzó modellekre.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Feladták az ukránok a mariupoli acélművet - orosz győzelem
- Zúgott a székely himnusz Bukarestben a Sepsi Román Kupa-győzelme után - videó
- NNK: most nem kell a negyedik oltás
- Húsklopfolóval pusztított Kelenföldön egy részeg alak – videó
- Több a magyar exportbor, de olcsóbb
- Kövér László: végre kiderült, az ellenzékre jellemző politika nem vezet sikerre
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


