Hiába terjednek a füstérzékelők, az otthonok valódi tűzbiztonsága továbbra is sok kívánnivalót hagy maga után.
Nyugalom, a hatóságok intézkedtek: elf bar miatt hívtak rendőrt egy kamaszra egy gimnáziumban
Rendőri intézkedésre került sor egy budapesti gimnáziumban, miután az egyik diáknál illegális elektronikus cigarettát találtak. Az ügyet a NAV fogja kivizsgálni- írja a 24.hu.
A XII. kerületi Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnáziumban múlt pénteken rendőrségi vizsgálat zajlott, miután az egyik tanulónál Elf Bar típusú elektronikus cigarettát fedeztek fel. A BRFK tájékoztatása szerint az iskola igazgatója elmondta a kiérkező rendőröknek, hogy a diáknál az Elf Bar mellett két másik e-cigarettát, cigaretta-szűrőbetétet és nikotinpadot is találtak. A 16 éves tanuló nem tudott egyértelmű magyarázatot adni az eszközök eredetére vonatkozóan.
Mivel az Elf Bar birtoklása is törvénybe ütközik, a rendőrök hivatalos dokumentáció mellett átvették az eszközt, amit továbbítanak a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak. A rendőrség hangsúlyozta, hogy nem végeztek motozást vagy táskavizsgálatot, az eszközök már érkezésük előtt előkerültek.
A Közép-Budai Tankerületi Központ közleménye szerint az iskola saját hatáskörben, a dohányzás elleni és drogprevenciós tevékenysége keretében vizsgálta az ügyet. Az intézmény a házirend és a hatályos jogszabályok alapján járt el.
A Tamási Áron Gimnázium neve tavaly is szerepelt az országos médiában, amikor a Gábor Dénes Egyetem tervezte átvenni az intézmény fenntartását. A terv szerint havi 100-150 ezer forintos tandíjat vezettek volna be, ami ellen a szülők tiltakoztak, végül az egyetem visszalépett szándékától.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Magyarországon az elmúlt években szigorú szabályozást vezettek be az elektronikus cigarettákra vonatkozóan. Az Elf Bar és hasonló eszközök nemcsak forgalmazása, de birtoklása is jogszabályba ütközik.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








