16 °C Budapest

Eladó a legendás írónő rejtélyes háza

2011. július 13. 16:32

400 ezer fontért, azaz mintegy 122 millió forintért kínálják eladásra azt a házat, amelyben a Harry Potter könyvek írója, J.K. Rowling töltötte gyermekkorát. A hírek szerint az épület komoly inspirációt nyújtott az írónő számára.


A kelet-angliai Tutshill városában található az a ház, amelyben a legendás írónő, J.K. Rowling gyermekkorát töltötte. Az épület most új gazdát keres, a hírek szerint 400 ezer fontot (122 millió forint) kérnek érte.

 

Fotó: dailymail.co.uk


Az ingatlan azért is különleges, mert Rowlingot nagymértékben inspirálta a Harry Potter-könyvek írásában, több olyan helyiség is található, amelyek visszaköszönnek a könyvekben. Van például egy kis kamra a lépcső alatt, amely pontosan olyan, mint amelybe gonosz mostohaszülei zárták a kis Harry Pottert.

 

JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Fotó: dailymail.co.uk


Az épület a rajongók számára azért is fontos lehet, mert az egyik ablakpárkányon található egy olyan felirat, amit maga Rowling festett fel, még gyerekkorában.

 

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 7. szombat
Tamás
10. hét
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 7. 14:01