A magyar közoktatás helyzetéről, a digitális átállás kihívásairól és a pedagógusok túlterheltségéről is beszélt a Pénzcentrumnak Mester Márk, a Jójegy társalapítója.
Néhány hét és kihirdetik a felsőoktatási ponthatárokat. A legnépszerűbb szakok széles körben ismertek, azonban jóval kevesebb szó esik a legnépszerűtlenebbekről. Az Eduline összegyűjtötte az olyan szakokat, amelyeket alig jelöltek meg idén a felvételizők első helyen.
Idén 120 990 fő jelentkezett valamelyik egyetem 2024 szeptemberben induló alap, osztatlan- vagy mesterképzésre. Ha az egyetemeket nézzük, akkor a legtöbben, mintegy 17 ezren első helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanulnának ősztől, a második legnépszerűbb 9950 jelentkezővel a Debreceni Egyetem, a harmadik a 8395 jelentkezőt vonzó Szegedi Tudományegyetem.
A legtöbben - 6801 fő - gazdálkodási és menedzsment alapképzésre készülnek, ami évek óta letaszíthatatlan a népszerűségi lista éléről. A képzeletbelei dobogó második fokára a pszichológia került 4948 jelentkezővel, amit az osztatlan jogászképzés követ - írják. Ehhez képest vannak olyan állami ösztöndíjas, nappali tagozatos alapszakok, amiket csak egyetlen diák írt be első helyen. Ezeknek döntő többsége olyan művészeti képzés, mint a klasszikus hárfa, cimbalom vagy éppenséggel zenekarvezetés, de akadnak közöttük gazdasági, műszaki, sőt informatikai képzések is:
- Debreceni Egyetem (szolnoki kampusz): turizmus-vendéglátás
- Nyíregyházi Egyetem: gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven)
- Eötvös József Főiskola: gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven)
- Debreceni Egyetem: anyagmérnök
- Pannon Egyetem (nagykanizsai kampusz): vízügyi üzemeltetési mérnöki
- Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem: gépészmérnök (angol nyelven)
- Miskolci Egyetem: gépészmérnök (angol nyelven)
- Óbudai Egyetem (salgótarjáni kampusz): mérnökinformatikus
- Eötvös Loránd Tudomány Egyetem: hebraisztika, indológia, asszíriológia, új latin nyelvek és kultúrák (román), szlavisztika (ezen belül is szerb nemzetiségi, szlovák és szlovén)
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem: szlavisztika (lengyel)
- Pécsi Tudományegyetem: germanisztika (német nemzetiségi) és szlavisztika (horvát)
- Pannon Egyetem: germanisztika (német)
- Eszterházy Károly Katolikus Egyetem: germanisztika (német) és pedagógia
- Szegedi Tudományegyetem: szlavisztika (szerb)
- Miskolci Egyetem: germaninisztika (német)
- Nemzeti Közszolgálati Egyetem: bűnügyi igazgatási (informatikai nyomozó)
- Eszterházy Károly Katolikus Egyetem: szőlész-borász (angol nyelven)
- Széchenyi István Egyetem (mosonmagyaróvári kampus): élelmiszermérnöki és mezőgazdasági mérnök (angol nyelven)
- Nyíregyházi Egyetem: mezőgazdasági mérnök (angol nyelven)
A pedagógusképzések esetében 220 olyan osztatlan nappali tagozatos állami ösztöndíjas szak volt, amit első helyen csak egyetlen diák jelölt meg. Például az ELTE-n a földrajz-matematika, illetve a fizika-történelem szakos tanári képzést is csak egy felvételiző írta be az első helyre.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







