24 °C Budapest

Legyen-e kötelező a pénzügyi készség fejlesztése? Jöhet a népszavazás

MTI
2013. május 23. 14:13

Az Országos Választási Bizottság (OVB) döntése alapján népszavazást tarthatnak arról, hogy az általános iskolákban kötelező legyen-e a diákok gépírásoktatása, valamint a diákok általános, az életvitelhez szükséges pénzügyi készségeinek fejlesztése.

Az OVB erről szóló szerdai határozatai a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelentek meg. A határozatban az olvasható, hogy mindkét kérdés esetében H. K. magánszemély nyújtott be országos népszavazási kezdeményezést április 17-én. Az egyik aláírásgyűjtő íven az a kérdés szerepel: Egyetért-e Ön azzal, hogy az általános iskolákban kötelező legyen a diákok gépírásoktatása?" A másik hitelesítésre benyújtott aláírásgyűjtő íven a beadványozó azt a kérdést tette fel: Egyetért-e Ön azzal, hogy az állami és önkormányzati fenntartású középiskolákban kötelező legyen a diákok általános, az életvitelhez szükséges pénzügyi készségeinek fejlesztése?

Az OVB mindkét beadvány esetében azt állapította meg, hogy az aláírásgyűjtő ívek a törvényben meghatározott formai, valamint a népszavazásra feltenni kívánt kérdésre vonatkozó tartalmi követelményeknek eleget tesznek, ezért hitelesítésüknek nincs akadálya.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 5. kedd
Györgyi
19. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom