A nyugdíjas szervezetek szerint az ország jövőjét meghatározó alkotmányos kérdésekről csak széles körű társadalmi egyeztetés után lehet dönteni
73 ezer öregségi nyugdíjas juttatása még a 60 ezer forintot se éri el havonta - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) adatközléséből.
A hazai nyugdíjasok csaknem 60 százaléka alacsonyabb öregségi nyugdíjat kap az MÁK által kimutatott havi 142,1 ezer forintos országos nyugdíjátlagnál - írja a hvg.hu. A 2,05 millió itthoni nyugdíjas több mint felének, összesen 1,14 millió jogosultnak 60-139,9 ezer forint között van a havi öregségi járandósága. Az országos átlagnyugdíjnak megfelelő vagy annál magasabb összegű ellátásra mintegy 800 ezren jogosultak. Közülük
A portál által közölt információk alapján tehát megállapítható, hogy a jövedelmi kategóriák szerint ábrázolt hazai nyugdíjas-társadalom olyan piramisformát mutat, ahol az átlagnál kisebb járandóságot kapók száma jelentősen meghaladja az annál magasabb összegre jogosultakét. A feltűnő aránytalanság hátterében részben a szerényebb ellátmánnyal rendelkező régi nyugdíjasok nagy száma áll.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







