23 °C Budapest

Ezért járt rosszul, aki mostanában euróba vagy aranyba menekítette a pénzét

2020. május 7. 10:00

Komoly hatással van a koronavírus, és a belőle fakadó gazdasági válsághelyzet a befektetésekre és a megtakarításokra: sokan megijedtek, sokan fogadnak el tanácsot olyanoktól, akik nem szakértők. Az emberek ilyenkor egymásnak adják a tippeket: váltsunk eurót, dollárt, vagy tegyünk a pénzünket aranyba.

A számok azonban azt mutatják, hogy ezek a tippek nem kifizetődők, nem a legjobb ötlet gyorsan, a kellő információk és megalapozottság nélkül pénzügyi döntést hozni.

Vannak befektetések, amik ilyen időkben is kifejezetten jól működnek, de fontos, hogy megbízható termékeket válasszunk, és azt is alaposan fontoljuk meg, kitől kérünk segítséget - mondta el a Pénzcentrumnak Pap Iván, a Diófa Alapkezelő Zrt. üzletfejlesztési vezetője.

A szakembertől megkérdeztük azt, hogy hogyan reagáltak az ügyfelek a kialakult helyzetre, hogy lehet-e egyáltalán védeni a megtakarításainkat ilyen nehéz körülmények között.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. május 22. 08:06
A NER gazdasági hálózatának összeomlása nem okozna válságot, a NER-es cégek amúgy sem képviselnek je...
ChikansPlanet  |  2026. május 22. 08:00
Az emelkedő üzemanyagárak világszerte újra napirendre hozták a közösségi közlekedés fontos, de soksz...
MEDIA1  |  2026. május 21. 17:40
Csöppet sem fog hiányozni a főpolgármesternek a lap.
Bankmonitor  |  2026. május 21. 15:24
Fél év alatt érezhetően mérséklődtek a lakásárak és a bérleti díjak Gazdagréten - pont azon a panelp...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 22. péntek
Júlia, Rita
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 22. 08:16