A 16. héten ismét rengeteg izgalmas dolog történt a világban és Magyarországon is. Mutatjuk a legfontosabbakat.

A bankok már szóltak, rögtön lépniük kell a számlatulajoknak: csak magadra vess, ha nem teszed
Ismét mozgalmas hét áll mögöttünk: alábbi összefoglalónkban összegyűjtöttük a 12. hét legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeit a Pénzcentrumról. Ha elolvasnád a teljes cikket, kattints a címére vagy a képes ajánlóra.
A bankok már szóltak, azonnal lépniük kell a számlatulajoknak: csak magadra vess, ha nem teszed
A magyarországi bankoknál január-február folyamán megtörtént a tranzakciós illeték ügyfelekre történő áthárítása, illetve a pénzintézetek többsége mostanra a lakossági számlák inflációs díjemelését is bejelentette. A legtöbb ügyfél számára tehát a tavalyihoz képest akár jelentősen magasabbak lesznek a 2025-ös költségek. Hogy pontosan mennyivel, azt az alábbiakban vizsgáljuk meg.
Rendesen menekülnek az emberek Budapestről: aki megteheti, ide megy az agglomerációba
Elsősorban a befektetési célú vásárlások miatt erőteljes kereslet és áremelkedés jellemzi a budapesti lakáspiacot. Februárban éves szinten közel 17, januárhoz képest bő 4 százalékos volt a drágulás. Ezzel szemben a Pest vármegyében feleekkora, 7 és 2 százalékos emelkedés következett be. Ennek eredményeként a sokan a budapesti lakóingatlan eladásából az agglomeráció felé vették az irányt. Dunakeszin, Budaörsön, Budakeszin és Gödön idén februárban 20-56 százalékkal nőtt a kereslet az eladó lakóingatlanok iránt, mint egy évvel korábban. Az áremelkedési tempó különbségei miatt ismét reális lehet egy 60 négyzetméteres fővárosi lakásból elköltözni egy agglomerációs településen található 100-120 négyzetméteres házba.
Itt a lista: ezek a legbiztonságosabb országok arra az esetre, ha jönne a harmadik világháború
Bár az utóbbi három évben elsősorban az orosz-ukrán háború és a közel-keleti konfliktus – Izrael, Szíria, Libanon, Irán stb. – voltak a figyelem középpontjában, valójában számos válsággóc fedezhető fel a világ különböző tájain. A felsoroltakon kívül talán a leginkább a Tajvan körül kulminálódó, Kína és az Amerikai Egyesült Államok közötti feszültség a legjelentősebb, de természetesen még számos másikat említhetnénk. És akkor még nem is beszéltünk az utóbbi időben kicsit talán háttérbe szorult klímaválságról, amely hosszú távon szinte biztos, hogy még az előbbieknél is nagyobb problémát jelent. Ezzel persze nem akarjuk lebecsülni az előbbi, politikai jellegű konfliktusokat sem, hiszen azok sokkal gyorsabban és rövid távon sokkal intenzívebb válságokká, ne adj Isten magává a harmadik világháborúvá nőhetik ki magukat. Kérdés, hogy ennek az utóbb említett, elképesztően negatív forgatókönyvnek a megvalósulása esetén a világ mely tájaira lehetne elmenekülni? Melyek azok az országok, melyek egy világméretű kataklizma esetén is biztonságosak maradhatnak, ezáltal pedig megfelelő menekülési célpontokká válhatnak? Bár nincs túl sok ezekből, de azért akadnak ilyenek.
Sokkoló bejelentés érkezhet hamarosan Donald Trumptól: ettől borulhat az egész béketerv?
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Donald Trump volt amerikai elnök kormányzata fontolgatja a Krím-félsziget orosz területként való elismerését az ukrajnai háború lezárása érdekében, derül ki a Semafor értesüléseiből, amelyet a Portfolio közölt.
Nagy dobásra készül az EU: ha ezt meglépik, minden megváltozhat a kontinensen
Kilenc európai uniós tagállam közös erővel dolgozik az EU iparának fellendítésén, és nyárra tervezik bemutatni javaslataikat egy új Chips Act megalkotására.
Forrnak az indulatok a magyarországi 700 ezres átlagbér körül: tényleg ilyen gazdagok a magyarok?
A KSH részletes béradatai szerint a magyar munkavállalók 65,5%-a keres kevesebbet a bruttó átlagkeresetnél. A legalacsonyabb és legmagasabb fizetések között nyolcszoros a különbség: míg a legrosszabbul fizetett dolgozók havi bruttó 226 ezer forintot keresnek, addig a legjobban kereső 10% átlagosan 1,8 millió forintot visz haza - jelentette a Portfolio.


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


