Még mindig nagy üzlet az aranyfog: százezreket is adnak érte

Pénzcentrum
2015. július 6. 18:12

Még mindig jó üzlet az aranyfog: rászoruló családok, nyugdíjasok adják el a megörökölt vagy letört aranyhidat, koronákat, de sok fogorvos, sőt kórboncnok is gyűjtögeti a szájban talált kincseket.

Az Origónak egy budapesti antikvitásban elmondták: naponta 5-10 eladó is bemegy hozzájuk, főként szegényebbek, kispénzű öregek. Elhozzák az otthon tartott aranyfogat.

A vételár természetesen változó, függ a fogarany tömegétől és karátszámától is. Az óbudai antikvitásban általában tíz- és százezer forint közötti összeget fizetnek a behozott koronákért és fogakért, de volt olyan híd, amiért több százezer forintot sem sajnáltak.

Az eladók között nemcsak kispénzű nyugdíjasok vannak: sok az örökös, aki nagyszülők aranyát tenné pénzzé, és nem meglepő módon a fogorvos. Utóbbiak közül többen szabályosan gyűjtik a fogakból származó nemesfémet, és nagy tételben viszik a felvásárlóhelyekre. Ugyanakkor tudni aranybeszállító kórboncnokról is.

Az így kinyert aranyat a kereskedők aztán beolvasztják, és befektetési célú tömböket, lemezeket készítenek belőle, amit többnyire bankok vásárolnak fel - a "szájszéfben" őrzött nemesfém így kerül vissza a piaci forgalomba.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 16. 20:45
A Népszabadság Egyesület több éve az Európai Unió teljes területére kiterjedő védjegyoltalommal rend...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Bankmonitor  |  2025. december 15. 15:41
A magyar dolgozók átlagosan 41-42 éves korban döntenek úgy, hogy végre komolyan veszik a nyugdíj-meg...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 16. kedd
Etelka, Aletta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 16. 20:32