Már megvannak a konkrét szerepei a József Attila színházban és hamarosan a tévé képernyőkre is visszatérhet Rékasi Károly. A színész sokat szenvedett balesete miatt, azonban...
Körvonalazódnak a célok: reálérték felett alakulhat a magyar minimálbér 2021-ben
A két évvel ezelőtt megkötött bérmegállapodás 2019-ben és 2020-ban is 8-8 százalékkal emelte a legkisebb munkabéreket, így az idén a minimálbér bruttó 161 ezer forintra, míg a garantált bérminimum 210,6 ezer forintra növekedett. Újra aktuális a jövő évi minimálbér emelése, amelyről újabb fordulón egyeztetnek a munkavállalói és a munkáltatói oldal képviselői, ám egyelőre megállapodás aligha várható. Holnap lesz a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának következő tárgyalása.
A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) következő ülésére a szakszervezetek egységes állásponttal érkeznek, a munkaadók azonban a makrogazdasági adatokra várnak - tudta meg a Világgazdaság. A megkérdezett cégek fele jövőre egyáltalán nem tervez béremelést az MGYOSZ tagszervezetei körében a közelmúltban végzett felmérés szerint.
Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke leszögezte, hogy mindenképpen reálérték fölötti béremelést szeretnének és rámutatott, hogy a tárgyalások alakulása az infláció mértékétől is függ. Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke megerősítette, hogy a munkaadói oldalnak nincs kialakított álláspontja: a szövetség még számos, 2020-ra és 2021-re vonatkozó makrogazdasági adatot vár. Pontosan szeretnék látni, hogy mi történt az idén, de az már tény, hogy jövőre is nehéz évre számítanak.
Mivel rengeteg cég küzd a túlélésért, nagyon le fog lassulni a bérek növekedése. Cégek körében végzett felmérés szerint a vállalkozások fele jövőre egyáltalán nem tervez béremelést. A bizonytalan gazdasági környezetben egyéves bérmegállapodás van kilátásban. A tárgyalások következő fordulója november 24-én lesz. A kormány az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is a szociális partnerek megállapodásában bízik.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Monacóban Leclerc indulhat az élről
- Áder János: bolygónk ökológiai egyensúlyának megóvása mind fontosabb kérdés
- Elismerte a rendőrség, hogy hibázott az texasi iskolai mészárlásnál
- Stratégiai jelentéségű város került orosz kézre
- Meglepő dolgokra használnák a tengeri internetkábeleket
- Koch Máté ezüstérmes Tbilisziben
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


