Európa egésze meglehetősen kevés sikertörténetet tud felmutatni, Afrika és Latin-Amerika kilátásai pedig ennél is borúsabbak.
Rengeteg olyan magyar munkaerőközvetítő cég van, melyek itthonról külföldre toboroznak és közvetítenek munkaerőt szezonális munkákra. Egy öt éve működő sikeres vállalkozás vezetője számolt be a HelloVidéknek arról, hogy látja az idei szezon alakulását.
"A koronavírus által okozott károkat mindenki ismeri, mint egészségügyi, mind pedig gazdasági szempontból. A turizmusra és a vendéglátásra ez hatványozottan igaz, az nem elég, hogy a járvány kezd csendesedni és kinyithattak a szállodák és éttermek, vendégek is kellenek. Ehhez pedig az kell, hogy az emberek újra merjenek utazni. Nyilvánvaló, ha nincs vendég egy hotelban vagy az étterem kong az ürességtől, akkor a munkaadónak nincs szüksége akkora személyzetre sem, mint normális helyzetben. Az előrejelzések szerint júliustól várható, hogy elkezdenek kimozdulni az emberek, így egy rövidebb - júliustól szeptember végéig/október elejéig - tartó nyári szezonra számítunk. A téli síszezon remélhetőleg már olyan lesz, mint az eddigiek, feltéve, ha nem lesz a járványnak második hulláma, de ezt nem tudhatjuk előre.
- mondta el a lapnak Wojtczak Marek, a WojtczakWorks ügyvezetője.
Ha elolvasnád a teljes interjút, a HelloVidék oldalán megteheted. KATT!
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








