Sokan úgy vélik, hogy a home office ritkulni fog, a munkavállalók kétharmada szerint a jövőben egyáltalán nem lesz lehetősége rá.
Magyar József szentesi nagyvállalkozó eladta húsipari gyárát Csányi Sándor OTP-vezérnek, akinek a mezőgazdaságban és a húsfeldolgozó szektorban is komoly érdekeltségei vannak. A volt tulajdonos köszönetképpen osztott ki több százmillió forintot a dolgozók között - látható az Index videóriportjában.
Összesen 420 millió forintot osztott ki Szentes József, a Hungerit Zrt. tulajdonosa a húsgyár dolgozói között, miután cégét értékesítette az ország egyik leggazdagabb emberének, Csányi Sándornak. A legkisebb jutalom 100 ezer forint volt, a legnagyobb pedig 3-5 millió forint között mozgott.
A tranzakció hátteréről is beszélt a vállalkozó az Indexnek, aki elmondta, hogy érzelmi alapon nem adta volna el a cégét, de egyfelől előrehaladott kora miatt, valamint azért is döntött az eladás mellett, mert a további működéshez egy nagy összegű hitelt kellett volna felvennie, és el szerette volna kerülni azt a helyzetet, hogy ő felveszi a hitelt, ám azt visszatörlesztenie már a családjának kell.
- mutatta be a hátterét annak, hogy miképpen került először a résztulajdonába a szentesi vállalat. Külföldi befektetőkkel közösen vette meg az állami tulajdonban lévő céget, a saját részéhez szükséges pénzt, elmondása szerint, szinte csak uzsorakamatra tudta összeszedni.
- tette hozzá az Index videós összeállítása szerint Magyar József.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


