Dávid Kornél sok mindent máshogy csinálna, ha most húsz éves kosarasként újra megkapná az esélyt az NBA-ben, de így is csodálatos utazásként élte meg azt,...
A fejlett országok átlagánál kevesebben szereznek Magyarországon diplomát - írja a Magyar Idők az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 2015-ös jelentésére hivatkozva.
Magyarországon az átlagnál alacsonyabb a középfokú végzettséggel nem rendelkezők és a diplomások aránya is. Érdekesség, hogy a munkaerőpiacon a végzettség szintje meghatározó, a felsőfokú oklevéllel rendelkezők átlagban kétszer annyit keresnek, mint azok, akiknek az érettségi a legmagasabb iskolai végzettségük. Körükben nagyon alacsony, mindössze 2,7 százalékos a munkanélküliség, amely jóval kevesebb, mint az OECD átlag 5,1 százalékos értéke.
A jelentés kitér a nemek közti bérkülönbségekre is: a 2013-as adatok szerint a diplomás nők jövedelme a férfiakénak csupán 64 százalékát éri el, a legnagyobb különbség a 35-44 éves korosztályban figyelhető meg.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







