Tervezett közalkalmazotti bértábla 2023: mutatjuk, mikor változik a közalkalmazotti bértábla 2023 évében, mennyit nőnek a fizetések a közalkalmazotti bértábla 2022 értékek óta?
Végre kiderült, miből él - vagy éppen miből lustálkodik - Alekosz, a Való Világ 4. szériájának győztese.
Megélhetéséről vallott a Mokka stúdiójában ma reggel Alekosz, a Való Világ 4. szériájának győztese:
- mondta Alekosz.
Összegezzük: Alekosznak van 22 millió forintja a Való Világ pénzbeli fődíjából, illetve a Szerelem a legfelsőbb szinteken c. műsorból; valamint - legyünk nagyvonalúak - összehaknizott még további 10 millió forintot, amivel így összesen 32 millió forint lapulhat bankszámláján - vagyis ennyit tud befektetni.
Nos, a 32 millió forint a jelenlegi betéti kamatkörnyezetben, akciós feltételek teljesítése esetén is maximum 3,3-3,5 százalékos EBKM-t képes produkálni, ami azt jelenti, hogy Alekosznak 12 havi lekötés esetén is alig több mint 1 millió forint üthetné a markát, és gyakorlatilag a legjobban teljesítő állampapírok esetén is ezzel lehet számolni.
Viszont ennél sokkal valószerűbb, ha átlagos betéti kamatlábakkal számolunk, ami jelenleg 2 százalék körül mozog. Tehát Alekosz jó, ha 50 ezer forintot ki tud csikarni befektetéseiből havonta - ehhez viszont a tőkét mindenféleképpen le kell kötnie újra és újra - ahhoz semmiképp sem nyúlhat hozzá.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 54 087 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az MKB Bank 54 721 forintos törlesztőt (THM 14,56%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ehhez az 50 ezer forinthoz (jó esetben 80-100 ezer) jön még hozzá a Corvin Sétányon található, 51 négyzetméteres - amihez tartozik egy 65 négyzetméteres terasz is - nyereménylakásából befolyó bérleti díj, ami a Pénzcentrum becslése szerint minimum 180-240 ezer forint között mozoghat (rezsi nélkül természetesen).
Ez azért nem olyan rossz, legalábbis, ha azt vesszük alapul, hogy a KSH által publikált nettó átlagkereset Magyarországon jelenleg 155 ezer forint körül mozog.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
-
5+1 hasznos tanács a pénzügyileg tudatos vállalkozáshoz (x)
Elvárás, hogy a vállalkozó értsen a stratégiához, joghoz, személyügyhöz, értékesítéshez és a pénzteremtéshez. Utóbbihoz már létezik e-learning segítség is.
- FA Kupa - Nem jutott a 16 közé a címvédő Liverpool
- A teknős miatt a forgalom leáll - Galápagoson és Ecuadorban járt a magyar tőzsdeguru
- Hivatalos: Szalai Ádám távozik a Baseltől
- Férfi kézilabda-vb - Magyarország nem tudta győzelemmel zárni a világbajnokságot
- Botrány Erdélyben: magyarellenes rigmusok miatt félbeszakadt a Sepsi bajnokija
- Döntetlen a Magyarország-Egyiptom összecsapás a kézi vb-n, jön a hosszabbítás
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


