17 °C Budapest

Kétszázmilliós sikkasztás: szegény embereket használt ki a csaló

MTI
2014. június 26. 12:30

210 millió forinttal próbálta csökkenteni cége áfa-fizetési kötelezettségét az a békéscsabai férfi, akit társaival együtt költségvetési csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vettek az adónyomozók - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön.

A tájékoztatás szerint a gyanúsítottak fiktív felvásárlási jegyekkel próbálták igazolni gabonabeszerzéseiket úgy, hogy az árut feketén szerezték be, így versenytársaiknál olcsóbban tudták a terményt tovább értékesíteni. Az illegális vásárláshoz nehéz körülmények között élő személyeket kerestek, akikkel őstermelői igazolványt váltottak ki. Az "őstermelők" gazdálkodásra alkalmas földterületekkel nem rendelkeztek, velük ellenszolgáltatás fejében valótlan tartalmú felvásárlási jegyeket írattak alá.

A NAV adóellenőrei és pénzügyi nyomozói egy olyan esetre is bukkantak, ahol az iratok szerint vagyontalan, földdel nem rendelkező, őstermelői igazolványát frissen kiváltó férfi mintegy 500 millió forint értékű gabonát értékesített az elkövetőnek.

A pénzügyi nyomozók kihallgatták a termelőként feltüntetett személyeket, házkutatásokat tartottak, majd a békéscsabai férfit és két társát őrizetbe vették. A csaláshoz használt kft. gépjárműveit és hajóját zár alá vették. Az adóvégrehajtók további 30 millió forint értékű követelést és bankszámlát is zároltak.

A költségvetési csalás gyanúja miatt őrizetbe vett elkövetők akár nyolc évig terjedő szabadságvesztésre is számíthatnak.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 3. vasárnap
Tímea, Irma
18. hét
Május 3.
Anyák napja
Május 3.
Paranormal nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. május 2. 19:20
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom