5 °C Budapest

Luxusautó-tulajdonosokra vadászik az adóhatóság

MTI
2012. február 29. 19:03

A római kormány által bevezetett adószigorítás miatt egyre több luxusautó tulajdonosa szabadul meg milliókat érő járművétől, az olasz sajtóban megjelent adatok szerint hetente kétszáz olasz használt luxuskocsi kerül elsősorban a kelet-európai autópiacokra.

Ferrari, Porsche, Mercedes vagy BMW egyre megy, az eddig irigyelt luxusautók birtoklása ma már majdnem bűnnek számít Itáliában, legalábbis vonzza az adóhatóságok ellenőrzését - írta a Corriere della Sera napilap. Tavaly december óta ugrásszerűen megemelkedett az értékes gépjárműveiket eladó olaszok létszáma. Sirio Tardella, a külföldi autógyárak olaszországi szövetsége (Unrae) tanulmányi központjának vezetője több ezerre tette a luxuskocsijától megszabaduló olaszok számát.

Loris Casadei, a Porsche Italia vezérigazgatója konkrét adatokat közölt: 2011 decemberéig hetente hatvan használt Porschét adtak el tulajdonosaik. Decemberben, a Monti-kormány által bevezetett luxusadó után heti százhúszra emelkedett a számuk.

Januárban az olasz pénzügyőrség elkezdte ellenőrizni a luxusautó tulajdonosok adóbevallását és az eladott Porschék száma heti kétszázra emelkedett. Egy negyvenezer eurós autót huszonötezerért is eladnak, csak megszabaduljanak tőle, még az autókereskedésig sem mernek vele elmenni, attól tartanak az utcán ellenőrzik őket, mi szállítjuk el az autót - mondta Casadei.

Az olasz luxusautók piacának Németország, Ausztria és Franciaország mellett leginkább Kelet-Európa számít. Az Ukrajnából, Lengyelországból, a Cseh Köztársaságból, Litvániából és Moldovából érkező bejárónőket és fizikai munkásokat hozó mikrobuszok, visszafelé az olasz luxusautókat vontatják el. A Milánó-Velence autósztráda tele van az Olaszországból távozó luxuskocsikkal - nyilatkozta Gianni Oliosi, a BMW Italia kommunikációs igazgatója.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 10. szerda
Judit
50. hét
December 10.
Az emberi jogok napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 10. 12:34