18 °C Budapest

Nyugdíjadó! Elhalasztják a járulék átkeresztelését

2010. december 3. 08:17

A munkáltató által fizetendő 24%-os nyugdíj-biztosítási járulékot nem a jövő hónaptól, hanem csak 2011. december 1-jétől kereszteli át a kormány nyugdíj-hozzájárulássá - írja a Világgazdaság.

A halasztásról szóló tervezet egy a költségvetési bizottság által benyújtott - és a kormány támogatását is élvező - módosító javaslatban szerepel. Ennek lényege, hogy jövő decembertől ez a járulék a magán-nyugdíjpénztári tagok számára már nem biztosít állami nyugdíjjogosultságot.

A módosítás a hatálybalépés eltolását azzal indokolja, hogy az új típusú hozzájárulás, az egészségügyi hozzájáruláshoz hasonlóan, külön törvényi szabályozást igényel, ennek megalkotására pedig január 1-jei hatálybalépéssel kevés az idő.

Korábban: Jön a 75%-os nyugdíjadó: unokáink sem fogják fizetni?

A módosító javaslat azt is világossá teszi, hogy a második pillérnél maradni akarók ebbéli szándékukat a területi nyugdíj-biztosítási igazgatási szerveknél jelezhetik. A költségvetési bizottság harmadik módosítási javaslata szerint az állami rendszerbe átlépő magán-nyugdíjpénztári tagoknak nem kell a hozam után 27%-os egészségügyi hozzájárulást fizetni.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

 

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 2. szombat
Zsigmond
18. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom