A Vám- és Pénzügyőrség Dél- alföldi Regionális Nyomozó Hivatala az APEH feljelentése alapján egy Békés megyei székhelyű gazdasági társaság által elkövetett adócsalás miatt folytatott nyomozást zárt le sikeresen a napokban.
A lefolytatott büntetőeljárás során megállapítást nyert, hogy a Békés megyei cég 2007. és 2008. év közötti időszakban hét másik társaságtól fogadott be gabonakereskedelemmel kapcsolatos különböző költségelszámoló fiktív számlákat - amely mögött tényleges teljesítés nem volt - fűzött le a könyvelésébe, majd szerepeltette adóbevallásában.
Ezen túlmenően a cég számla nélküli értékesítéséből származó bevételét is eltitkolta. Így a Békés megyei társaság a csak papíron szereplő költségeket adójából jogosulatlanul írta le, illetve az eltitkolt bevételével több mint 750 millió forint kárt okozott különböző adónemekben (ÁFA, társasági adó) a központi költségvetésnek.
Az eljárás fényt derített arra is, hogy az adócsalást három gyanúsított követte el, akikkel szemben a vámhatóság vádemelési javaslatot tett a Békés Megyei Főügyészségre.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








