Maradt még feladata 2010-re az adóhivatalnak a megszűnő 4%-os társasági különadóval kapcsolatban, a negyedévente esedékes adóelőlegek ugyanis még az idei adóbevallás alapján megjelentek a vállalkozások adószámláján - írja a Világgazdaság.
Vélhetően jövő év elején az APEH saját hatáskörben, egy állásfoglalással vagy egy hivatalos közleménnyel szünteti meg a vállalkozások 2010 negyedéveire kiírt különadó-előleg fizetési kötelezettségeit - nyilatkozta a lapnak Nagy Szilvia a PwC szakértője.
A különadó-előleget az adónem 2006-os bevezetését követően, az előző évi társasági adóbevallások alapján negyedéves részletekben kellett a negyedévet követő hónap (vagyis április, július, október) 20-áig megfizetni az adóhivatalnak. Ezenkívül december 20-ig utalni kell(ett) a negyedik negyedéves részletet, és eddig az időpontig esedékes az egész éves adó várható éves kötelezettségre történő kiegészítése is.

A megszűnő 4%-os különadó ellenére a társas vállalkozások adóterhelése az Állami Számvevőszék kalkulációi alapján alig változnak. Ez annak köszönhető, hogy az idén még 16%-os társasági adókulcs 2010-től 19%-ra emelkedik, és az adóalap is szélesedni fog, például nem lesz lehetőség a társasági adó alapjából a megfizetett helyi iparűzési adó levonására.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







