A magyarok háromnegyede csak az anyanyelvén beszél, vagyis EU szinten mi beszélünk a legkevésbé idegen nyelveket - írja a Népszabadság.
Az Eurostat felmérése alapján az uniós állampolgárok csaknem kétharmada beszél valamilyen idegen nyelven, nálunk ez az arány mindössze egynegyed. A felmérésben a 27 tagország 25-64 év közötti állampolgárait vették figyelembe.
Az utolsó előtti a rangsorban Portugália, akik szintén több mint fele (51,3%) nem beszél idegen nyelveken. A lista élén Szlovénia áll, ahol a lakosság 28,1 százaléka két, vagy több idegen nyelven is beszél. Második Szlovákia, harmadik Finnország.
A Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke szerint ennek oka nyelvi elszigeteltségünkben keresendő, hiszen a szlovák megérti a cseh nyelvet, a lengyeleknek könnyebb megtanulniuk oroszul, vagy egy hollandnak angolul. De ez még nem mentesít minket. Egy korábbi Medián felmérés is azt igazolja, hogy nem nagyon beszélünk idegen nyelveket: a 15-44 évesek 45 százaléka csak magyarul tud, angolul pedig csak 17%.
Ez persze az oktatás színvonalát is minősíti: sokszor kritizálják a nyelvórák számát, és a túl nagy csoportlétszámot, de a pedagógusokat is.
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







