0 °C Budapest

Sejtelmesen beszélt Tarlós a dugódíjról

2015. december 4. 15:32

Tarlós István, Budapest főpolgármestere az immár szokásosnak tekinthető pénteki sajtótájékoztatóján nem tért ki a 2016-ban valamikor bevezetésre kerülő dugódíjra, így sem annak mértéke, sem területi hatályára nem került szóba.

A főpolgármester újságírói kérdésre elmondta, nem igazak azok a sajtóértesülések, amik szerint már a város határának átlépéséért, illetve az azon belüli - személyautóval történő - közlekedésért is kell majd egy mintegy 3-5 ezer forintos éves díjat fizetni, míg a továbbra sem tisztázott területű belső zóna használatáért további, legalább hasonló nagyságrendű díjat számítanának fel.

Nem született tehát semmilyen döntés sem a dugódíj mértékéről, sem a területi hatályáról, annál is inkább, mert létezik egy erre vonatkozó törvényi tiltás. Mint azt Tarlós István elmondta, volt egy NGM államtitkári kezdeményezés arra vonatkozóan, hogy tegyen lépéseket a tiltó jogszabály megszüntetésének kezdeményezésére, de ő ezt nem fogja megtenni.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 15. 18:55
Az ellenzéki politikus Facebookon reagált arra a hírre, hogy a kormányközeli 4iG jogi lépésekkel fen...
Bankmonitor  |  2025. december 15. 15:41
A magyar dolgozók átlagosan 41-42 éves korban döntenek úgy, hogy végre komolyan veszik a nyugdíj-meg...
Holdblog  |  2025. december 15. 10:22
A HOLD Minutes e heti részében Maróti Ádám portfóliókezelő beszél: A YouTube-on vagy a HOLD Facebook...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 14. 06:00
December ötödikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 16. kedd
Etelka, Aletta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?