-3 °C Budapest

A legrosszabb vendéglátó ország? Ki nem találnád!

Pénzcentrum
2009. augusztus 14. 13:02

Aki utazott már egy keveset a világban, nem kezeli majd meglepetésként a tényt, hogy a világ legrosszabb szállodái a legrosszabbak a világon: messze rosszabb az ár/érték arányuk, mint bárhol máshol a világon.

Bár sokakat nem lep meg a tény, akik jártak már az Egyesült Királyságban, hogy arrafelé borzalmasak a hotelek, most egy röpke közvéleménykutatás számokkal is alátámasztotta a tényt. A hotel.info weboldal munkatársai a világot járva megkérték az embereket, hogy 1-10-ig terjedő skálán válaszoljanak arra a kérdésre, "Mennyire érte meg a hotel a pénzét?"

A lehetséges 10 pontból Nagy-Britannia hotelei átlagosan 6,71 pontot kaptak, szemben a nemzetközi 7,33 pontos átlaggal. London és Oxford csúnyán alulmúlta még ezt is, 6,10 pontjával, míg Brighton elképesztő módon csak 5,60 pontot kapott. Viszonylag jól szerepelt Bournemouth és Southampton 7,78, illetve 7,60-as pontszámával.

Nemzetközi viszonylatban a legjobb város Lisszabon lett a nyertes 7,83 ponttal, utána szorosan Berlin és Tokió, 7,75, illetve 7,74 ponttal. Budapest sem panaszkodhat: 7,45 pontjával a hatodik lett, régiónkban csak a negyedik helyezett Prága tudta megelőzni.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 14. 15:32
Az ismert riporter előző munkahelyét Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke nemrég bezáratta.
Holdblog  |  2026. január 14. 09:32
A rezsimváltás megtörtént Venezuelában, azonban a szélesebb összefüggésekről kevés szó esik. Venezue...
Bankmonitor  |  2026. január 13. 12:03
3,3 százalékos éves áremelkedést mért a KSH decemberben, talán ennél is fontosabb, hogy a teljes 202...
MNB Intézet  |  2026. január 13. 09:28
A futás sokáig nehezen volt értelmezhető gazdasági szempontból. Túl hozzáférhető volt és túl kevés i...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 14. szerda
Bódog
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?