Emberemlékezet óta nem történt ilyen a magyar pénzzel: napokon belül bűvös határt léphet át a forint
A piacok egy hitelesebb gazdaságpolitikát, hosszú távon pedig az euró bevezetését árazzák.
A kormány elfogadta azt a rendeletet, amely a jelenleginél erősebb fogyasztóvédelmi jogkörrel látja el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét.
A módosítás után például a bankoknál, biztosítóknál a PSZÁF ellenőrizheti majd a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmára vonatkozó rendelkezések betartását.
Bár az ügyfelek számára így valamelyest egyszerűbbé és átláthatóbbá válik majd a pénzügyi szolgáltatásokhoz kapcsolódó fogyasztóvédelem, de a rendszer még így is elég tagolt marad, hiszen egyes kérdésekben továbbra is a GVH, másoknál az MNB járhat el.
Ezen kérdések rendezése azonban rendelet útján már nem kivitelezhető, ezért a kormány őszre törvénymódosítást tervez.
A kormány elfogadta a bajba került lakáshitelesek segítésére kidolgozott törvény végrehajtásához szükséges rendeletet is, melynek legfontosabb része a közjegyzői díjakra vonatkozik: a módosított szerződéseket ugyanis ismét ellen kell jegyeztetni közjegyzővel, amely akár több tízezer forintba is kerülhetne, a rendelet szerint azonban ezért most "csak" ötezer forintot kell fizetni.
A piacok egy hitelesebb gazdaságpolitikát, hosszú távon pedig az euró bevezetését árazzák.
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.


