A napi forgalom 25,1 milliárd forintot tett ki, miközben a vezető részvények teljesítménye vegyes képet mutatott.
A költségek növekedése miatt körülbelül 20 százalékot emelnének az árakon a termelők, ennek ellenére azt mondják nem tehetik meg, mert nem bírná el a piac.
A napokban kezdődött az eladásra szánt fenyőfák kitermelése, a következő hetekben pedig több százezer fát vágnak ki Zalában és Somogyban, ahonnan az ország nagy részét ellátják. A fenyőfákat a tavalyihoz hasonló áron kínálják majd – derül ki az RTL Híradó riportjából.
A termelők szerint a nordmann fenyő métere 6000-8000, az ezüstfenyőé 5000, a lucfenyőé pedig 4000-5000 forint körül lesz. Azt mondják, a költségek növekedése miatt körülbelül 20 százalékot emelnének az árakon, de nem tehetik meg, mert nem bírná el a piac.
Az őstermelők úgy vélik, Magyarországon nem lesz hiány egyik fenyőfajtából sem, de felhívták a figyelmet arra, hogy a jó minőségű fa kiválasztását nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







