Óriási örömmel osztották meg a hírt a Facebookon: sikerült gazdát találni a mohácsi Vándornak, annak az elhíresült kóbor kutyának, aki hónapok óta barangolt a Dunántúlon.

Újabb beruházást valósított meg az E.ON, ezúttal a bonyhádi mesterséges tó környékén alakították a hálózatot madárbaráttá annak érdekében, hogy a jövőben a fehér gólyák még nagyobb biztonságban legyenek. A cég kiemelt prioritásként kezeli az élővilág védelmét, a természeti környezet megóvását. 2019-ben stratégiai döntést hozott az energiacég, melynek értelmében csak madárbarát hálózatot épít és a már meglévő infrastruktúráit folyamatosan védetté alakítja.
Ennek részeként idén 300 hálózati ponton végeznek el fontos módosításokat a gólyák és más ragadozómadarak biztonsága érdekében: gólyafészek-tartók kihelyezésével, a megrongálódott fészektartók javításával, madárbarát hálózati átalakításokkal és innovatív madárvédelmi eszközökkel biztosítják a madarak védelmét.
A fehér gólyák augusztus végén, szeptember elején indulnak vissza Afrikába, miután fiókáik már kellően megerősödtek a több mint 12 ezer kilométeres útra. Vonulásuk során időnként megállnak egy-két napra pihenni táplálékban gazdag élőhelyeken. Madárvédő szakemberek azt tapasztalták, hogy augusztus környékén csapatostól jelennek meg Bonyhádon a város mesterségesen kialakított csapadékvíz-tározója mellett. Két évvel ezelőtt egyszerre 100-120 gólyát figyeltek meg a tó partján, és akiknek nem jutott hely a környék háztetőin, kéményein, azok többedmagukkal az oszlopokon éjszakáztak. Azért, hogy az idei gyülekező során az oszlopokon pihenést teljesen biztonságossá tegye, a cég azok átalakítása mellett döntött.
A Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereinek bevonásával választották ki a beruházáshoz szükséges madárbarát eszközöket. Az oszlop tetején futó vezetékeket az oszlop alá forgatták, az oszlopok tetejére madárkiülőket helyeztek el. Az oszlopok feszítőszigetelőit hosszabb, 780 mm-es kompozit szigetelőkre cserélték, hogy a madarak a szárnyukkal ne érjék el többé a veszélyes pontokat. Burkolt áramkötéseket alkalmaztak és a régi oszlopkapcsolók mindegyikét madárbarátra cserélték. Három oszlopközben, 180 méter hosszan a légvezetéket földkábelre cserélték, így az Afrikába tartó gólyák most már biztonságosan pihenhetnek hosszú útjuk előtt a bonyhádi tó partján.
A munkálatok július elején kezdődtek, és augusztusban fejeződtek be, a beruházás értéke 2 millió forint. A fejlesztések miatt augusztus 18-án pénteken Bonyhád 180 háztartásában több órára szünetelt az áramszolgáltatás a gólyák jövőbeni biztonsága érdekében, a cégköszöni a környéken élők türelmét és megértését.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


