Több száz diák tiltakozott Isztambulban a Bilgi Egyetem bezárása ellen, rendőri fellépés is volt.
Megjelent a HVG 2023-as gimnáziumi rangsora, amelyből többek közt kiderül: ma Magyarországon a 100 legjobb gimnázium dobogósai ugyanazok, csak a sorrendjük más. A top százban egyébként minden megyének van képviselője.
A 100 legjobb gimnázium dobogósai ugyanazok, csak a sorrendjük más. Minden megyének van gimnáziuma a top 100-ban, viszont az egyháziak száma kettővel megcsappant - írta a HVG.
A HVG középiskolai rangsorában ugyanaz a három budapesti gimnázium van a dobogós helyeken, mint tavaly, ám a sorrend többszörösen megváltozott. A tavalyi harmadik, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium lett az éllovas, a tavaly holtversenyben első helyezettek közül az V. kerületi Eötvös József Gimnázium végzett a második helyen, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium pedig a harmadikon.
A hagyományoknak megfelelően a matematikai kompetenciák és a matematikaérettségi kategóriában a Fazekas lett az első, de eredményét lehúzta, hogy az idegen nyelvi érettségiknél gyengén teljesített, csak 20. lett. A Radnóti a matematikai mérésben, szövegértésben és a felvételi eredmények között is a 2. legjobb lett. Az Eötvös csak egy kategóriában lett dobogós – a történelemérettségiben 3. –, viszont minden részterületen egyenletes teljesítményt mutatott.
Íme a legjobb tíz gimnázium a HVG rangsora szerint (a két hetedik helyezett azonos pontszámot kapott):
- ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium (Budapest)
- Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium
- Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
- Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium
- ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium (Budapest).
- ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium (Budapest)
- Városmajori Gimnázium (Budapest)
- Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum
- VII. kerületi Madách Imre Gimnázium
- Lovassy László Gimnázium (Veszprém)
Megérkezett az új sztár Veszprémbe: hónapokon át szervezték a gigantikus jövevény költözését + Videó
Új lakóval bővült a Veszprémi Állatkert: megérkezett Samu, az ötéves ázsiai elefánt bika, aki a Fővárosi Állat- és Növénykert gondozásából költözött át új otthonába.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








