Egy négyzetméteres pizzát kellene 60 perc alatt elfogyasztani Marcaliban – eddig azonban senkinek sem sikerült. A kihívás tétje pedig több százezer forint. Ti bevállalnátok?
Épp most virágzik a Hortobágy- halastavi Tanösvényen a kései margitvirág - írja honlapján a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság (HNPI). A cikkben arra is felhívják a figyelmet, hogy ugyan Magyarországon gyakran előfordul a növény, 1982 óta idehaza is védett. Aki leszakítja, komoly bírságra számíthat.
"A Hortobágy-halastavi tanösvényen kirándulók ezekben a késő nyári - kora őszi hetekben csodálhatják meg a hazánkban 1982 óta védett tiszaparti késeimargitvirág (Leucanthemella serotina) virágzó töveit" - írja friss cikkében a HNPI. Hozzáteszik:
A tanösvény első pár száz méterén, a tápcsatorna mindkét partján nőnek ezek az évelő, akár 150 cm magasra is megnövő, augusztus végén és szeptemberben virágzó növények.
Az Igazgatóság munkatársai arra is felhívják a látogatók figyelmét, hogy "sajnos az európai állománya – termőhelyeinek elvesztése miatt – nagyon megritkult, így fontos, hogy hazai élőhelyein megőrizzük ezt a tetszetős növényfajt." Így az sem véletlen, hogy komoly bírságot fizethet az, aki kárt tesz benne:
természetvédelmi értéke 10 ezer forint!
A HelloVidék egy korábbi cikkében amúgy már összegyűjtötte az összes olyan növényt, zuzmót és gombát, melyek védettek hazánkban. A lista szerint - a késeimargitvirággal együtt - 646 növényféle számít védettnek, és további 87 fokozottan védettnek. A törvény részleteit, a védett fajok teljes listáját, a hozzájuk tarrtozó bírságtételekkel, ebben a cikkünkben találod.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Címlap- és borítókép: Koczka András (HNPI)
Eladó egy 100 éves vasútállomás a meseszép vidéken: ennyiért még egy lepukkant panellakást sem kapsz
Nem mindennapi ingatlan került piacra Hevesben: egy vasútállomást kínálnak eladásra, amely később postaként is működött. De a részletek között azért akad néhány komoly megkötés is.
Ez lehetne az igazi magyar szuperélelmiszer: alig ismerik itthon, pedig kilószám teremne a kertekben
A fél világ ezt eszi, nálunk mégis alig ismerik az egymagvú tököt – itt az ideje hát, hogy foglalkozzunk vele! Hallottatok már a chayotéról?
-
AI vagy Excel? Most megmutatjuk, hol tart a céged a digitális versenyben
Töltsd ki a kérdőívet – csak 5 perc!
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten (x)
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten: Akár 8–10 év is eltelhet a diagnózisig – Budapesten keresik a megoldásokat az endometriózis kihívásaira.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







