Ismét bárki számára szabadon hozzáférhetők az építési engedélyekhez kapcsolódó tervdokumentációk
Újabb árszabályozással készül a kormány: ezúttal a háztartási cikkeket árusító drogériák árrését korlátoznák. Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter bejelentése szerint a DM, Rossmann és Müller üzleteiben akár 16–18 százalékos árcsökkenés is jöhet olyan termékeknél, mint a tusfürdő, mosópor vagy papírzsebkendő. Az intézkedés május közepétől szeptember elejéig lehet érvényben. A cél az infláció további mérséklése és a vásárlók tehermentesítése.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter közösségi oldalán bejelentette, hogy a kormány újabb lépésre készül az infláció letörése érdekében: ezúttal a nem élelmiszer jellegű termékek, pontosabban a háztartási cikkek árrésének korlátozásáról dönthetnek a napokban. A szerdai kormányülésen kerülhet napirendre az erről szóló előterjesztés, és amennyiben csütörtökön elfogadják, május közepétől életbe is léphet az intézkedés.
A miniszter közlése szerint a szabályozás kizárólag a háztartási termékeket árusító drogériákra – így a DM-re, Rossmannra és Müllerre – vonatkozik majd. Ezek az üzletek adják el a háztartási cikkek több mint 40 százalékát, így a kormány úgy véli, az árcsökkentés dominóhatást válthat ki a teljes piacon. Bár a vegyes boltok – például szupermarketek – nem esnek közvetlenül a rendelet hatálya alá, a nyomás miatt ők is kénytelenek lehetnek árat csökkenteni.
A kormány 30 darab háztartási termékkategóriát vizsgált meg – ezek több ezer konkrét árucikket fednek le. A csökkentés olyan alapvető termékeket érint, mint a mosogatószer, a mosópor, a papírzsebkendő vagy a tusfürdő. Ezeknél az árucikkeknél jelenleg átlagosan több mint 30 százalékos árrés van, amit a kormány jelentősen visszavágna.
A várakozások szerint az új intézkedés 16–18 százalékos árcsökkenést eredményezhet a drogériák polcain, ami közvetlen megtakarítást jelenthet a háztartásoknak. Az intézkedés május közepétől szeptember elejéig lesz érvényben.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 25 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,63 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,73%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A bejelentés része annak a kormányzati törekvésnek, amely az élelmiszerek után a nem élelmiszer jellegű termékek piacán is az árak letörésére irányul. A cél továbbra is az infláció leszorítása és a vásárlóerő megőrzése.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







