16 °C Budapest
Businessman hand stacking money coins with virtual percentage icons for financial banking increase interest rate, mortgage and property investment dividend value from business growth concept.

Történik azért valami jó is a magyar gazdaságban: történelmi csúcson zárt a BUX

2024. november 6. 18:35

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1562,89 pontos, 2,1 százalékos emelkedéssel, 75 906,74 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 25,7 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, hogy jó hangulat uralkodott a magyar tőzsdén, ahol kifejezetten magas forgalom mellett, az OTP erősödése miatt emelkedett a BUX. Az elemző szerint mindez az amerikai elnökválasztás eredményével magyarázható. Ennek hatása látható volt szinte az összes vezető piacon a világon.

Jelezte ugyanakkor, hogy Európában - a magyar piac kivételével - negatívabb volt a hangulat, valószínűleg azért, mert a befektetők már az elnökválasztáson győzelmet aratott Donald Trump által "belengetett" intézkedés, az importvámok emelését latolgatták. A Mol 24 forinttal, 0,91 százalékkal 2648 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 640 forinttal, 3,38 százalékkal 19 600 forintra nőtt, forgalmuk 22,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 22 forinttal, 1,95 százalékkal 1150 forintra emelkedett, forgalma 696,9 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 130 forinttal, 1,2 százalékkal 11 000 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 6878,64 ponton zárt szerdán, ez 117,77 pontos, 1,74 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 11. 22:12
A NER-nek vége, egymás után jelentik be távozásukat a MandiNER munkatársai, köztük olyan ismertebb e...
Bankmonitor  |  2026. május 11. 15:41
Mind a két hitelterméknél a kapott összeget szabadon fel lehet használni.  Azonban nagyok a különbsé...
Holdblog  |  2026. május 10. 11:13
Egyre kevesebb repülőgép-üzemanyag érkezik a Közel-Keletről, áprilisban nem érkezett szállítmány a H...
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 8. 17:57
Még december végén vettem belőle újra, nem is tudom, hányadik körre, és még mindig tartom. Leginkább...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 12. kedd
Pongrác
20. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem