Lassú, álmos nap volt a tőzsdén

Lassú, álmos nap volt a tőzsdén

2024. augusztus 29. 18:14

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 355,28 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel 73 193,79 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 5,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője meglepőnek nevezte, hogy a BÉT eseménytelen napot zárt, az Egyesült Államokban ugyanis közzétették a második negyedéves GDP-adatokat, és az onnan érkező hírek szinte mindig megmozgatják az európai tőzsdéket. Czibere Ákos azt valószínűsíti, hogy a befektetői érdeklődés ezúttal más országokra irányult, legalábbis erre utal a szokatlanul alacsony forgalom a magyar részvénypiacon.  

A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,37 százalékkal 2710 forintra csökkent 1,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 170 forinttal, 0,93 százalékkal 18 475 forintra erősödött, forgalmuk 2,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,2 százalékkal 1020 forintra nőtt, forgalma 169,1 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 0,75 százalékkal 10 730 forintra emelkedett, a részvények forgalma 946,9 millió forintot ért el.

A BUMIX 6670,33 ponton zárt csütörtökön, ez 28,44 pontos, 0,43 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Iskolakezdés 2024 felmérés

A Pénzcentrum oldalán rendszeresen végzünk nagymintás felméréseket, a mostani a 2024/2025-ös tanév legégetőbb kérdéseire adhat választ: miből teremtik elő a magyar szülők a pénzt az iskolakezdésre, hol milyen tanárokból van a legnagyobb hiány, mi a véleményük az oktatás színvonaláról és vajon jut-e még pénz idén különórára? Ha nevelsz általános iskolás vagy középiskolás gyermeket, kérünk, szánj 5-10 percet a kérdőívünk kitöltésére, ezzel is segíted a munkánkat és hogy valós képet kapjunk az ország helyzetérről.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 29. 10:41
Egy Hadházy Ákos által karácsonykor közzétett lista szerint a Mészáros Csoport egyik ünnepi rendezvé...
Bankmonitor  |  2025. december 29. 10:09
A BNPL, vagyis buy now, pay later (vásárolj most, fizess később) egy új, egyre népszerűbb fizetési f...
KonyhaKontrolling  |  2025. december 29. 07:45
Az egyik év végi szokásom, hogy egy posztban kiemelem az év legfontosabb bejegyzéseit. Szeretek kics...
Holdblog  |  2025. december 28. 13:58
Az arany évezredek óta tartja magát, mint a pénzügyek egyik királya és az elmúlt évtizedekben egyért...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 29. hétfő
Tamás, Tamara
1. hét
December 29.
A magyar kártya napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?