Hiába drága, rengetegen vesznek lakást ezekben a városokban: mit tudnak, amit más nem?

Hiába drága, rengetegen vesznek lakást ezekben a városokban: mit tudnak, amit más nem?

2023. augusztus 18. 15:30

Az elmúlt évtized során jelentősen megdrágultak az ingatlanok a megyei jogú városokban. Az ingatlantípusok között csupán az árnövekedés mértéke volt eltérő a szakértők szerint.

Az elmúlt tíz évben jelentősen megdrágultak a megyei jogú városokban fekvő ingatlanok - olvasható a Magyar Nemzet cikkében. A lap által megszólaltatott szakértők szerint ingatlantípusonként csupán az árnövekedés mértéke volt eltérő. A téglaépítésű társasházi lakásoknál például átlagosan több mint háromszorosára nőtt az átlagos négyzetméterár.

Különösen az utóbbi években Debrecenben, Érden, Veszprémben, Győrben és Székesfehérváron nőttek az árak, de Kecskemét vagy Nyíregyháza esetében is jelentős áremelkedés volt megfigyelhető. A legnépszerűbb városokban akár megnégyszereződtek az árak, de a sereghajtók esetében is három - három és félszeres növekedés történt. A legkisebb mértékű növekedés a használt házak esetében volt megfigyelhető, míg a legnagyobb a panellakásoknál.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. május 27. 13:47
A várva várt nyári pihenés gondos tervezést igényel, a pénzügyi tudatosság azonban sokszor a határát...
MEDIA1  |  2026. május 27. 12:29
Mártha Imre, a Budapesti Közművek vezérigazgatója feljelentést tett Ómolnár Miklós és Farkas Örs ell...
Holdblog  |  2026. május 27. 10:47
Két kategóriában is tudsz ránk szavazni Az Év Klasszis Privátbanki Szolgáltatója díjátadón. Első alk...
iO Charts  |  2026. május 27. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? A Rheinmetall részvény árfolyama az elmúlt négy évben közel 2000%...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 27. szerda
Hella
22. hét
Május 27.
A Kihívás Napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?