Várhatóan Tótth András veszi át az energetikai államtitkárság irányítását a Kapitány István vezette Gazdasági és Energetikai Minisztériumban.
Megerősítette hazánk ’BBB’ besorolását a Fitch Ratings, de továbbra is érvényben van a hitelminősítő esetleges leminősítésre vonatkozó negatív kilátása.
A hitelminősítő az indoklásban kifejti, hogy Magyarország külső pozíciója a világpiaci gázárak esése miatt jelentősen javult idén, ugyanakkor az Oroszországtól való függőség továbbra is kockázatot jelent. További kockázat az uniós források körüli bizonytalanság, ugyanakkor a Fitch szakemberei arra számítanak, hogy lesz megállapodás, de annak időpontja és a források mennyisége bizonytalan.
A cég elemzői szerint a magyar gazdaság idén csak stagnálni fog, majd 2024-25-ben átlagosan 3 százalék lesz évente. Az infláció az év végére 8-10 százalékra eshet, így a 17,7 százalékos éves átlag messze a legmagasabb lehet az EU-ban és jócskán meghaladhatja a hasonló besorolású országok 6,4 százalékos átlagát.
A költségvetési hiány idén a GDP 4,1 százaléka lehet, ami kicsit magasabb a kormány 3,9 százalékos céljánál, de ez a gyengébb növekedési előrejelzésnek tudható be. Kiemelik, hogy az uniós költségvetési szabályok szigorodásával jövőre legalább 3 százalék alá kellene szorítani a deficitet.
-
Nullás díjak, középárfolyam, AI-asszisztens: új számlacsomagokat indít a Gránit
A bankszámla ma már nemcsak a fizetés fogadásáról, a kártyás vásárlásról vagy az átutalásról szól.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








