8 °C Budapest

Ajjaj! Tovább zuhant az árfolyam: 364,35 forintot ér csütörtök reggel 1 euró

2020. április 2. 08:44

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben a szerda estihez képest csütörtök reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben. Szerdán a forint árfolyama történelmi mélypontot ért el.

  • Az eurót a szerda esti 363,02 forint után csütörtök reggel nyolc órakor 364,35 forinton jegyezték. Ez azonban még viszonylag távol van a forint szerdán 369.63 forintos eurójegyzésen beállított történelmi árfolyammélypontjától.
  • A svájci frank jegyzése a szerda esti 343,05 forintról csütörtök reggelre 344,25 forintra emelkedett. A frank árfolyamcsúcsa 349,89 forinton alakult ki szerdán.
  • A dollárt a szerda esti 332,01 forint után csütörtök reggel 333,02 forinton jegyezték. A dollár szerdán 338,03 forintos jegyzésen érte el árfolyamcsúcsát.
A főbb devizákkal szemben szerdán elért történelmi mélypontjáról azután kezdett erősödni a forint, hogy az MNB egyhetes betéti tender rendszeres meghirdetését jelentette be, a likviditáslekötő eszközt alapkamaton nyújtja a bankoknak.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. február 11. 20:00
Előbb Hont András, majd az ATV-t működtető médiavállalat sajtóosztálya is arról beszélt, hogy Magyar...
Bankmonitor  |  2026. február 11. 15:07
Sokan úgy gondolják, hogy a nyugdíjas éveikre gyűjtve a lehető legbiztonságosabb befektetési stratég...
iO Charts  |  2026. február 11. 14:39
A hulladéklerakók telítődnek, a természetes élőhelyeket ipari folyamatok szennyezik, a levegőminőség...
Holdblog  |  2026. február 10. 12:40
Az értelmetlen tartalékképzés helyett csak élvezd a játékot, amíg van zsetonod - jött a tanács még a...
NAPTÁR
Tovább
2026. február 12. csütörtök
Lídia, Lívia
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?