17 °C Budapest
Jonquil típusú nárcisz, halványsárga, illatos virágokkal.

Durva mérgezés a magyar óvodában: kórházba kerültek a gyerekek, vizsgálódik a rendőrség

2026. május 21. 09:54

Öt gyereket szállítottak kórházba egy várpalotai óvodából, miután a játék közben nárciszhagymát ettek az udvaron - számolt be az RTL Híradó.

Öt gyereket szállítottak kórházba egy várpalotai óvodából, miután a játék közben nárciszhagymát ettek az udvaron. A csatorna beszámolója szerint a gyerekek a kerítés mellől szedett nárciszt fogyasztották el, amelynek minden része mérgező. A panaszok között jellemzően hányinger és hasfájás szerepelt.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a csatornának elmondta, hogy összesen négy kislányt és egy kisfiút vittek be megfigyelésre.

Campanari-Talabér Márta polgármester közlése szerint a gyerekek már jól vannak, de éjszakára még a kórházban maradnak.

Az esetet a polgármester és a rendőrség is vizsgálja.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 10. szerda
Margit, Gréta
24. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?