A cél, hogy egységes módszertannal gyűjtött adatok álljanak rendelkezésre egyes kiemelt jelentőségű, az intenzív terápiás ellátással összefüggő fertőzésekről.
Az Egyesült Államokban a H5N1 madárinfluenza-vírus jelentette kockázat növekedhet az őszi és téli hónapokban. A szakértők szerint ez az időszak több lehetőséget kínál a vírus terjedésére és mutálódására, mivel ilyenkor a szarvasmarhák és más influenzavírusok is aktívabbak - számolt be a CNN.
Dr. Jennifer Nuzzo, a Brown Egyetem Közegészségügyi Iskolájának Pandémiaközpontjának igazgatója hangsúlyozta: "Hogy egyértelmű legyek, eddig nincs bizonyítékunk arra, hogy ez a vírus könnyen megfertőzhet embereket, vagy hogy könnyen és tartósan terjedhet emberek között."
Ugyanakkor a szakértők aggodalmát fokozta egy Missouri államban történt eset, ahol egy állattal nem érintkező személy fertőződött meg a madárinfluenza egyik fajtájával. Az illetőnek "jelentős alapbetegségei" voltak, ami valószínűleg fogékonyabbá tette a fertőzésre - közölte Dr. Nirav Shah, az amerikai járványügyi és megelőzési központok főigazgató-helyettese.
A vírus terjedésének megakadályozása érdekében az amerikai mezőgazdasági minisztérium elrendelte a tejelő tehenek vizsgálatát az államok közötti szállítás előtt. Kaliforniában, az USA legnagyobb tejtermelő államában már nyolc fertőzött állományt azonosítottak.
A szakértők szerint kulcsfontosságú a mezőgazdasági dolgozók tájékoztatása és oltása. A Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ felkérte az érintett államokat, hogy dolgozzanak ki terveket erre vonatkozóan. Bethany Alcauter, a Mezőgazdasági Dolgozók Egészségügyi Nemzeti Központja kutatási és közegészségügyi programjainak igazgatója szerint azonban ez nagy kihívást jelent, mivel a mezőgazdaságban nem általános az egészségügyi és biztonsági képzés.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A szakértők hangsúlyozzák, hogy bár jelenleg a H5N1 vírus veszélye alacsony, fontos a folyamatos monitorozás és a megelőző intézkedések megtétele.
Kutyául szenvednek a kutyák és macskák is a nagy hőségben: így védheted meg kiskedvenced a hőgutától
Négylábú kedvenceink testhőszabályzása eltér a miénktől, hiszen ők nem tudnak izzadni. Így tartós hőség esetén gyorsabban kiszáradnak, hőgutát is kaphatnak.







