Két kecskeméti intézményben, az Arany János és a Lánchíd Utcai általános iskolákban összesen közel félezer gyermek betegedett meg.

Az idei évben nem jár mindenkinek ingyen az influenzaoltás, és egyelőre a patikákban sem vehető meg - írja a Telex.
A hírportál szombat reggeli cikkében emlékeztet, hogy tavaly még mindenki ingyen kaphatott influenza elleni oltást. Idén viszont ismét csak a kockázati csoportba tartozóknak jár térítésmentesen a vakcina: ők a 60 év felettiek, a krónikus betegséggel küzdő gyerekek és felnőttek, illetve az egészségügyben, szociális otthonokban és az állattelepeken dolgozók.
A lap cikke szerint az állam 1,3 millió adag magyar vakcinát, és 4 ezer adag, kisgyerekeknek való oltóanyagot rendelt a Sanofi-Aventistől. Ez így együtt a térítésmentes oltásra szánt állami keret. A többiek majd a patikában vehetik meg maguknak a vakcinát, de a gyógyszertárak egyelőre még nem kaptak az idei oltásból - írják.

Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
- Hiába játszott végig Messi és Neymar is, kiesett a PSG
- „Üzenet a pokolból”: már tizenhét embert mentett ki a HUNOR a romok alól
- Megoldották a két halálos balesetet okozó „önvezető” Tesla rejtélyét
- Másfél napon át óvta öccsét egy szír kislány a romok alatt – videó
- Volodimir Zelenszkij elemében érezte magát a brit színpadon – vadászgépeket kért
- Bakizott a Google ChatGPT-riválisa, durván megsínylette a vállalat árfolyama
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


