A vírus ellen nem áll rendelkezésre széles körben elérhető védőoltás.
Kemenesi Gábor biológus a Facebookon osztotta meg, Ócsai Lajos és Zacher Gábor a sajtónak nyilatkozott véleményéről.
Kemenesi szerint a nyitást nem buliként, hanem felelősségként kell megélni. Egyrészt a még nem beoltottakért, akik továbbra is veszélyben vannak, kórházba kerülhetnek, másrészt a korlátozások miatt szenvedő vendéglátó ágazatért, akiknek érdeke, hogy hosszú távon nyitva maradhassanak.
A kutató figyelmeztet, hogy a szombati bulizós képeken szereplő 18-40 közötti korosztálynak még nagyon kis, 10-25% közötti része lehet csak átoltott, a járvány pedig még mindig tart.
Ócsai Lajos az egykori ÁNTSZ járványügyi főosztályának vezetője a Népszavának nyilatkozva hasonló véleményéről adott hangot. Szerinte még meg lesz a böjtje annak, ahogyan a maszktalan tömegek rászabadultak a városra a terasznyitás alkalmából.
Zacher Gábor, a hatvani kórház főorvosa kollégáihoz hasonlóan óriási felelőtlenségnek tartja teraszok megnyitását. A toxikológus erős hangnemben fejtette ki véleményét, az Index megkeresésére.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Nagyon nagyfokú felelőtlenségre, hihetetlen fegyelmezetlenségre vall, amit szombaton és vasárnap láthattunk. És ennek nem holnap, holnapután lesz meg a böjtje, hanem egy-két hét múlva érzi meg az egészségügy.
A pincérek fiatalok, sokan még az első oltásukat sem kapták meg, és hiába van rajtuk maszk, elkaphatják a fertőzést egy vendégtől-tette hozzá.
Alattomos kór pusztít Magyarországon: több millióan érintettek, de alig kérnek az orvosi segítségből
Az elhízás több mint 200 szövődménnyel hozható összefüggésbe, mégis csak az érintettek kis része kér orvosi segítséget.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








