A járvány harmadik hullámának felszálló ágában vagyunk, egyre nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma. 6278 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdet óta összesen 446 178 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma - írja a koronavirus.gov.hu.
Elhunyt 152 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 15 476 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 328 136 fő, de az aktív fertőzöttek száma is 102 566 főre emelkedett. 6 554 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 639-en vannak lélegeztetőgépen.
A Lancet orvosi szaklapban bemutatott átfogó nemzetközi kutatás megerősítette, hogy a jelenleg engedélyezett mRNS-alapú vakcinák biztonságosak és rendívül hatékonyak.
A nyári hónapokban a napszúrás, a napégés és az emésztőrendszeri panaszok tartoznak a leggyakoribb egészségügyi problémák közé, ezekre érdemes gyógyszerekkel is felkészülni.
Tovább fogy a magyar háziorvosok száma: a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatai szerint 2025-ben egyetlen év alatt 98 fővel csökkent az alapellátásban dolgozó háziorvosok...
Európában sem jellemző a teljes körű áfamentesség alkalmazása, az utóbbi években több ország inkább átalakította vagy szigorította a meglévő kedvezményes rendszereit.
A szakemberek azt vizsgálták, hogy a közösségi média használata hogyan függ össze az önértékeléssel, a testképpel, a szorongással, az egészségtudatossággal a krónikus bőrbetegségekben szenvedő fiataloknál.
Balázs Klári és Korda György koncertje tehát azért maradt el az EFOTT-on, mert Klárikát kisebb baleset érte otthon, és pár napig még kórházban lábadozik.