Bíztató! Lemondott a kínai vakcinát gyártó cég teljes vezérkara
Szűkszavú közleményben jelentette be a hongkongi tőzsde, hogy lemondott a kínai Sinopharm gyógyszergyár több csúcsvezetője. Iparági szakértők egyelőre csak találgatnak, hogy a dolognak köze van-e a cég által gyártott koronavírus-vakcinákhoz, amelyből a rendelkezésre álló sajtóhírek alapján Magyarország is vásárolna nagyobb mennyiséget.
Váratlanul lemondott posztjáról Li Zhiming, az állami tulajdonban lévő Sinopharm igazgatósági elnöke, valamint Li Hui, a cégcsoport igazgatója, egyben az ellenőrzési részleg feje. A hongkongi tőzsdén publikált közleményben a csúcsvezetők személyes okokra hivatkozva búcsúztak pozíciójuktól, konkrétumokat azonban nem közöltek.
Mint ismert, a Sinopharm-hoz két vakcinafejlesztés is kötődik: ezek jelenleg a klinikai tesztelés harmadik fázisában tartanak, de már megkapták a vészhelyzeti engedélyt a kínai hatóságoktól. Sajtóhírek alapján amúgy ezek valamelyikéből vásárolna nagyobb adagot Magyarország is - erre már a 444.hu hívta fel a figyelmet.
Orbán Viktor amúgy épp a ma reggeli interjújában beszélt arról, hogy jelenleg arra fókuszál az operatív törzs, hogyan szerezzünk be orosz és kínai vakcinát. Hozzátette: a kínai vakcina nagy mennyiségben elérhető, most arra van szükség, hogy a magyar egészségügyi hatóság néhány napon beül egyértelmű választ tudjon adni arra, hogy használható-e itthon ez a vakcina.
- fogalmazott a miniszterelnök.
Megszólalt az Európai Bizottság
Az Európai Bizottságnak nincs tudomása arról, bármiféle kapcsolat lenne az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) és a koronavírus elleni vakcina kínai fejlesztője között, továbbá az Európai Bizottság sem áll kapcsolatban a kínai oltóanyag-fejlesztővel - közölte Stefan De Keersmaecker, az Európai Bizottság illetékes szóvivője pénteken. Sajtótájékoztatón feltett kérdésre válaszolva a szóvivő kiemelte,
Aláhúzta, mindezek nagyon fontosak az európaiak bizalmának kiépítéséhez. Kiemelte továbbá, hogy az Európai Bizottság széles és átfogó oltóanyagportfóliót állított össze mindazon vállalatok által fejlesztett vakcinákból, amelyek megfelelnek az unió szigorú kritériumainak. Az Európai Bizottság ez idáig az AstraZeneca (400 millió adag), a Sanofi-GSK (300 millió adag), a Johnson and Johnson (400 millió adag), a BioNTech-Pfizer (600 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Moderna (160 millió adag) vállalatokkal írt alá vakcinabeszerzésről szóló szerződéseket.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A szóvivő szerdán arról tájékoztatott, hogy az Európai Gyógyszerügynökség előzetes tárgyalásokat folytat a koronavírus elleni orosz vakcina, a Szputnyik V gyártójával. Az orosz vállalat azonban egyelőre nem döntött úgy, hogy kérelmet nyújt be a készítmény uniós alkalmazásának jóváhagyására. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken közölte: minden oltóanyagnak, amely az EU piacára kerül, át kell esnie az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vizsgálatán.
Sztella Kiriakídisz, az egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős biztos az uniós tagállamok egészségügyi minisztereinek szerdai informális videókonferenciáját követően arra emlékeztetett, hogy 2020 júniusában mind a huszonhét tagország felhatalmazta az Európai Bizottságot, hogy a nevükben tárgyaljon az oltásokra vonatkozó előrendelésekről. A megállapodás jóváhagyásával, illetve a tárgyalások unióra való átruházásával mindegyikük beleegyezett abba, hogy nem indít saját eljárást az oltóanyagok megvásárlására ugyanazoktól a laboratóriumoktól - emelte ki.
Erik Mamer, az Európai Bizottság vezető szóvivője november végén közölte: az Európai Unióban elérhető vagy a jövőben elérhetővé váló oltóanyagoknak meg kell felelniük a vonatkozó uniós minőségi és jóváhagyási előírásoknak. Az előírásól azonban a tagországok vészhelyzet esetén, sürgősségi eljárás keretében, ideiglenesen és korlátozott módon eltérhetnek. Ilyen esetben az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélye nélküli termékeket is forgalmazhatnak. A tagállamok által vészhelyzet esetén, saját hatáskörben, ideiglenesen engedélyezett vakcinákat azonban kizárólag saját területükön forgalmazhatják, más uniós tagállamban nem.
Az Európai Bizottság azt támogatja, hogy az uniós területén alkalmazott vakcinák forgalomba hozatalát az Európai Gyógyszerügynökség engedélyezze. Az ügynökség alaposan tanulmányozza az oltóanyagok hatékonyságát és biztonságosságát forgalomba hozatal előtt. Az eljárás nagyon fontos az európai állampolgárok biztonságának szavatolásához - tette hozzá.

Egy vállalat sikeressége mérettől függetlenül több dolgon múlhat, azonban a sikeres marketing igazán erőssé teheti azt, válság esetén is.
Ezt mindenképp tudnod kell, mielőtt belevágsz egy start-up finanszírozásába, kezdő vállalkozóként.
A magyar felnőttek mintegy 60 százaléka fél attól, hogy élete során rosszindulatú daganatot diagnosztizálnak nála.
Nincsenek könnyű helyzetben a hazai induló vagy bővülni kívánó vállalkozások: nehezen előrejelezhető egy-egy termék vagy fejlesztés várható sikere vagy megtérülése.
- BL: Csercseszov ismertette a zöld–fehérek remélt sikerének receptjét
- Az Alkotmánybíróság elé viszi az LMP a fakitermelés ügyét
- PM: júliusban többlettel zárt az államháztartás központi alrendszere
- Megszólalt az oroszbarát vezető a zaporizzsjai atomerőműben lévő helyzetről
- A kétszeres vb-győzelem még Kopasz Bálintot is meglepte
- Kultúra a hidegben is, német recept szerint
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


