OTP-frankhitelesek figyelem! Fontos tudnivaló a januári törlesztőrészletről

Pénzcentrum
2010. december 30. 05:20

A napokban olyan híresztelések kaptak szárnyra (és jutottak el a Pénzcentrum.hu szerkesztőségébe is), melyek szerint januártól a svájci frank alapú hiteltermékekre vonatkozóan a kamatok emelésére készül az OTP Bank. Az ügy végére a bank kommunkiációs osztálya tett pontot, közleményük az alábbiakban olvasható.

Az OTP Bank közleménye a frankhitelek kamataival kapcsolatban:

"Az OTP Bank 2010-ben többször csökkentette lakossági hiteleinek kamatát. A meglévő hitelállományt is érintő változtatások eltérő mértékűek voltak az egyes forint, euró és svájci frank alapú fogyasztási, valamint lakás-, illetve jelzálog típusú hiteleket tekintve.

Június 1-jétől lépett hatályba az a kamatcsökkentés, amelynek mértéke 0,15 és 3 százalékpont közötti volt, és eltérő mértékben érintett fogyasztási, valamint lakás-, illetve jelzálog típusú hiteleket.

Szintén június 1-jétől, akciós jelleggel a lakás- és jelzálog típusú hitelek esetében a svájci frank alapú hiteleknél 0,75 százalékponttal, a japán jen alapú hiteleknél pedig 0,50 százalékponttal kisebb kamatot érvényesít a törlesztőrészletekben a mindenkor érvényes hirdetmény szerinti ügyleti kamatnál az OTP Bank 2010. december 31-éig.

Tekintettel arra, hogy az akciós időszak az előre meghirdetett feltételek szerint ez év végén lejár, így a 2011. februárban esedékes januári törlesztőrészletnél az akció nélküli, hirdetmény szerinti, ügyleti kamatot alkalmazza a bank, kamatemelésre nem kerül sor.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A meglévő hitelállományt érintette az OTP Bank azon hitelkamat-csökkentése is, amelynek hatását a törlesztőrészletekben október 1-jétől érzékelhették az ügyfelek. A 0,30 és 1,62 százalékpont közötti kamatvágást szintén eltérő mértékű volt az egyes forint, euró és svájci frank alapú fogyasztási, valamint lakás-, illetve jelzálog típusú hiteleknél."

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 7. 18:48
A Media1 információi szerint a kényszerből távozó újságírók között olyan is van, aki már közel 11 év...
Bankmonitor  |  2026. május 7. 17:45
Az önkéntes díjstop, melyet a bankok vállaltak lejár 2026. június 30-án. Eddig sokan azt gondolhattá...
Holdblog  |  2026. május 7. 09:19
Csehország folyamatosan a régió élbolyában, Magyarország a középmezőnyben ingadozik 30 éve: így alak...
Buxelliott  |  2026. május 4. 18:54
Immár négy éve menetel a bux, két nagyobb korrekciót közbeiktatva, megháromszorozva az értékét. Jogg...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 7. csütörtök
Gizella
19. hét
Május 7.
Jelszó világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom