Nem csak csúszós utakra kell számítani: a hatóság szerint egy rossz döntés órákra az autóba zárhatja az embert.
A heves esőzések, illetve havazás következtében tovább nőtt az árvízveszély Németország több térségében - közölték a helyi hatóságok kedden. Az északnyugati Alsó-Szászországban és az ország középső részén fekvő Türingiában hétfőn és kedd hajnalban egyes településekről már részlegesen ki kellett költöztetni a lakosságot a helyi folyók fenyegetően magas szintje miatt. A német katasztrófavédelmi hivatal (BBK) kedd hajnalban újabb figyelmeztetést adott ki a térségben.
A hatóságok az ország más részeiben - elsősorban Észak-Rajna-Vesztfália, Szász-Anhalt és Szászország tartományban - is áradások kockázatára figyelmeztettek, és arra kérték a lakosságot, hogy maradjon távol a vízpartoktól és az árvízvédelmi létesítményektől. A meteorológiai szolgálat (DWD) kedden további jelentős csapadékot jelzett előre.
Az időjárási nehézségek a vasúti közlekedést is érintik, a Hannover és Magdeburg közti szakaszon továbbra is tereléssel közlekednek az expresszvonatok.
Címlapkép: Illyés Tibor, MTI/MTVA
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







