17 °C Budapest
Electric scooters parked on the city street

Alig ismert, új szabály szedi áldozatait a magyar utakon: ezért azonnal ugrik a jogsi, drága utánképzésre küldenek

2023. szeptember 23. 19:09

Néhány sör után elektromos rollerezett, ezért az autóvezetéstől is eltiltottak fél évre egy szombathelyi férfit. Utánképzésen is részt kell vennie, tehát kvázi újra le kell tennie a jogsit, csaknem 300 ezer forintba kerül.

Néhány sör után elektromos rollerezett, ezért az autóvezetéstől is eltiltottak fél évre egy szombathelyi férfit. Egy tavalyi, kúriai határozat alapján az elektromos rollerekre is vonatkozik a zéró tolerancia, vagyis semennyi alkoholt nem ihat, aki ilyet vezet. Ezt kevesen tudják, sokan sétálnak bele a csapdába.

A férfinak utánképzésen is részt kell vennie, ez csaknem 300 ezer forintba kerül.

Az RTL Híradóban nyilatkozó szakjogász szerint méltánytalan, hogy minden jármű vezetésétől eltiltották a férfit. Borbély Zoltán kifejtette, az lenne a legigazságosabb, ha ilyen esetekben a vétkest csak a segédmotoros kerékpár kategória vezetésétől tiltanák el, nem minden kategóriától.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 22. szerda
Csilla, Noémi
17. hét
Április 22.
A Föld napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?