Egyre több csalási kísérletet lepleznek le a KRESZ-vizsgákon: rejtett kameráktól a fizetett dublőrökig sokféle trükkel próbálnak átjutni a vizsgázók.
A rendszámok hasonlósága egyre több gondot szül, és erre valami megoldást kellene találni.
Egyre több magyar autós kap külföldi rendőröktől levelet és csekket, melyben azt állítják, hogy autójuk az adott országban gyorsan hajtott - írja a vezess.hu. Előfordul azonban, hogy nem is jártunk azon a helyen. De mi ilyenkor a teendő?
Gomba Éva, a D.A.S. Jogvédelmi Biztosító csoportvezető jogtanácsosa a lapnak azt mondta: ha tudjuk, hogy nem is voltunk ott, akkor természetesen ne is fizessük ki a gyorshajtást. A problémát a rendszámok hasonlósága okozhatja, és ez megoldást sürget az országok között.
Külföldről érkezett bírságok esetében több esetben előfordul, hogy olyan félreértés áll a háttérben, ami egyes országok rendszámainak a hasonló formátumára, elírásra, tévedésre vezethető vissza. Tehát mindazokban az esetekben, amikor tudjuk, hogy egészen biztosan nem lehet jogszerű a bírság, mert nem is járt ott a jármű, akkor ne fizessünk
- fogalmazott a jogtanácsos.
Őrült terepjárót készül piacra dobni a Mercedes: a magyar elit kedvence lehet az új csúcs G-osztály?
A Mercedes-Benz bemutatta az első képeket az új G-osztály Cabrioletről, amely közel tíz év után hozza vissza a legendás terepjáró nyitott változatát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








