-1 °C Budapest

Nyáron többet kell várni a járművezetői vizsgára

MTI
2013. július 19. 16:25

Mivel nyaranta megnő a jelentkezők száma, emiatt most is többet kell várakozni a járművezetői vizsgára, a szokásos három hét helyet négy-hat hetet. Erre igyekeznek felkészülni a vizsgáztatók - tájékoztatta a Budapest Főváros Kormányhivatala pénteken az MTI-t.

Az MTI annak kapcsán kereste meg a kormányhivatalt, hogy az Index szerdán írt arról: "háborognak az autósiskolák oktatói Budapesten, mert a leépítések miatt kevés a vizsgabiztos, és másfél hónapot kell várni a vizsgaidőpontokra".

A kormányhivatal kormánymegbízotti kabinetje által az MTI-hez pénteken eljuttatott tájékoztatás szerint a nyári hónapokban a vizsgaigények száma az év elején tapasztalhatónak 2,5-szeresére ugrik.

"Ez a tendencia ismert a szakterületen és a lehetőségeken belül készülnek is rá. Mindezek mellett nem szokatlan, hogy a nyári időszakban hosszabbak a sorok" - írták.

Közölték, a fővárosi kormányhivatal június 30-ával tervszerűen hajtotta végre a kormánynak azt a szándékát, hogy nyugdíjasok a közszolgálatban csak különösen indokolt esetben tevékenykedjenek. "A járművezetői vizsgáztatás nem ilyen feladat. Van megfelelő számú kiképzett fiatalabb vizsgabiztos, akik át tudják és át is veszik a stafétát" - fogalmaztak.

A tájékoztató szerint a vizsgára jelentkezés az előírt rendben, általában három hét, ami jelenleg - vizsgahelytől függően - négy-hat hét.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Ez a korábbi évek nyarán is hasonlóan alakult - tették hozzá.

A hosszabb várakozási idő "kényelmetlen lehet azoknak, akik azt remélték, hogy két-három hét alatt végezhetnek, azonban ennek nincs közvetlen - nem szabad, hogy legyen - káros hatása, sem anyagilag, sem az oktatás tartalmára nézve" - írták, megemlítve, hogy a jól felkészült szakoktatók a képzés ütemezését képesek hozzáigazítani a várható vizsgaidőponthoz úgy, hogy az "a legjobb formaidőzítést biztosítsa".

Megjegyezték azt is, hogy az eredményes vizsga egyébként a kormányhivatalnak is érdeke, hiszen "a pótvizsga a hivatalnak is csak költség és többlet munka, miközben a pótvizsga díj nem hozzá folyik be".

NEKED AJÁNLJUK
Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Könnyek, sírás, meghatottság - így reagáltak, akik névre szóló dalt kaptak ajándékba (x)

Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. január 16. csütörtök
Gusztáv
3. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. január 15. 21:10
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33