5 °C Budapest
Banska Bystrica, Slovakia - May, 1 , 2022 : Pepco shop Sign. Brand logo. European chain of discount shops. closed plaza store

Most érkezett! Gyanús körülmények között lett öngyilkos a Pepco korábbi vezére: mi vezetett idáig?

2024. március 22. 15:03

Gyanús körülmények között végezhetett magával a Pepco korábbi vezetője, aki majdnem saját cégét döntötte be.

Öngyilkos lett egy 63 éves férfi Dél-Afrikában, és bár a nevét nem hoztűk nyilvánosságra, egy helyi lap úgy tudja, hogy a szóban forgó holttest Markus Jooste-é, aki korábban évekig vezette a Magyarországon is népszerű Pepco-diszkontláncot - erről ír a Reuters.

Jooste még 2017-ben csinált a Pepcót tulajdonló cégnél olyan pénzügyi machinációkat, amelyek majdnem annak teljes bedőléséig vezettek. A nyomozás később azt állapította meg, hogy a cégvezér hamis és félrevezető pénzügyi kimutatások közzétételében sáros, amelyek összesen 475 millió dél-afrikai rand (átszámítva mintegy 9 milliárd forint) pénzbírságot eredményeztek a Steinhoffnál. Jooste a beszámolók szerint akkor végezhetett magával, amikor a rendőőrség le akarta tartóztatni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Könnyek, sírás, meghatottság - így reagáltak, akik névre szóló dalt kaptak ajándékba (x)

Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. január 24. péntek
Timót
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33