Az Európai Unió 2027 nyarától egységes, 10 000 eurós felső határt vezet be a készpénzes fizetésekre kereskedelmi ügyletekben valamennyi tagállamban, így Magyarországon is.
Alábbhagyott a felvásárlási láz, egyre kevesebb idős ember és gyermek jelenik meg az üzletekben, a vásárlók egyre fegyelmezettebbek és mind többen viselnek maszkot - írja a Magyar Nemzet.
A lapnak nyilatkozó kereskedelmi dolgozók arról számoltak be, hogy alapvető élelmiszerekből elegendő van a boltokban, de néhány termékből tartós készlethiány alakult ki, ezek közé tartozik az élesztő - főként az instant -, a kézfertőtlenítő és a tartós biotej. Kiemelték, hogy a húsellátás folyamatos, és széles a választék is.
A cikkben megszólalók mindegyike arról számolt be, hogy az emberek egyre felelősségteljesebben viselkednek, egyre többen viselnek sálat vagy maszkot, még többen kesztyűt a vásárláskor, és elfogadják azt is, hogy egyes boltokban csak meghatározott számú vevő tartózkodhat egyszerre.
Gigateszten 37 márka fej- és fülhallgatói: ezek most a legjobb vételek, ha minőségit akarsz magadnak
37 márka 124 fej- és fülhallgatóját – 91 fülhallgató, 33 fejhallgató – vizsgálta a Tudatos Vásárlók Egyesülete.








