Jelentősen eltértek a fogyasztói árszintek az Európai Unión belül 2025-ben. Magyarország viszont továbbra is nagyon olcsó.
Augusztus 21-én beindulnak az almasűrítmény-előállító üzemek és kilogrammonként nettó 30 forint körüli átvételi árat kínálva kezdhetik meg a feldolgozást - írja a Világgazdaság. A cikk szerint a tavalyi rekordtermés után idén feleződik a hozam, az étkezési alma is drágul.
Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács alelnöke a lapnak elmondta, hogy az első osztályú alma kilogrammonkénti felvásárlási ára 80-110 forint körül alakul. Ez a rekordtermést hozó előző évben 40-60 forint, 2017-ben pedig 100-120 forint volt.
Az ipari alma felvásárlási ára is magasabb lesz, a FruitVeB számításai szerint a léalma ára a sokéves átlagnak tekinthető kilogrammonkénti 28 forintnál magasabb lesz.
KATT! Durva drágulás jön a boltokban: elvitte az ítéletidő a magyarok kedvencét
Emlékeztetnek, hogy tavaly az Austria Juice 13 forintos induló ára "kiverte a biztosítékot" a termelőknél és csak akkor csillapodtak le a kedélyek, amikor sikerült 20 forintos átvételi árról megegyezniük.
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
Óriási bírságot kaphatnak a népszerű boltláncok: keményen lecsapna a kormány az online értékesítésre
A brit kormány az online alkoholértékesítés szigorítását mérlegeli, miután komoly aggályok merültek fel a legnagyobb szupermarketláncok internetes értékesítési gyakorlata miatt.







