A szép új, ropogós bankjegyek kiadása jobban fáj.
A magyarok fele szinte már nem is használ készpénzt
A vásárlás során a pénztárnál szinte mindig elhangzik a készpénzzel vagy kártyával kérdés. Számos helyen azonban még nem adott a lehetőség a kártyás fizetésre. Kérdés, hogy az átlag fogyasztó egyáltalán igényli-e ezt a fizetési formát és ha igen, akkor már a reggeli kiflit vagy csak a nagyobb értékű vásárlásait egyenlíti ki a plasztikkal.
A vásárlás során a pénztárnál szinte mindig elhangzik a készpénzzel vagy kártyával kérdés. Számos helyen azonban még nem adott a lehetőség a kártyás fizetésre. Kérdés, hogy az átlag fogyasztó egyáltalán igényli-e ezt a fizetési formát és ha igen, akkor már a reggeli kiflit vagy csak a nagyobb értékű vásárlásait egyenlíti ki a plasztikkal. Az OTP Bank a szeretlekmagyarorszag.hu portál szerkesztőségével közösen részletesebben is körüljárta a kérdést.
A több mint 1500 olvasó megkérdezésével készült online felmérés, többek között arra kereste a választ, hogy a megkérdezettek kártyával vagy készpénzzel szeretnek inkább vásárolni, mekkora összegű tranzakciókra használják a kártyájukat. Az is kérdés volt, hogy hányszor ütköztek akadályba, amikor kártyával fizettek volna.
A nem reprezentatív felmérésből kiderült, hogy a válaszadók több mint 77 százaléka előnyben részesíti a kártyás fizetést, és mindössze 11 százalékuknak nem számít, mivel fizet. A kártyás fizetés gyakoriságával kapcsolatban az olvasók több mint fele (54%) válaszolta azt, hogy szinte mindig kártyával fizet, és mindössze 2 százalékuk jelölte meg, hogy sosem fizet bankkártyával. Ha pedig bankkártya, a felmérés arra a kérdésre is kereste a választ, hogy milyen jellegű vásárlásokra használják azt. Kiderült, hogy a válaszadók több mint fele (53%) még a legkisebb összegű tételeket is kártyával fizeti ki, míg 4 százalékuk jelölte azt, hogy csakis online vásárlások során nyúl a kártyájához.
Felmerül a kérdés, hogy megtehetjük-e ezt mindenhol?
Az online felmérés azt mutatja, hogy bár évről évre javul a helyzet, a megkérdezettek több mint háromnegyedével (87%) már többször előfordult, hogy nem tudott kártyával fizetni. Ha pedig nem lehet kártyával fizetni, akkor a válaszadók közel harmada keres egy ATM-et, míg közel ötödük (15%) inkább sosem tér vissza az üzletbe.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Annak kapcsán, hogy miért is szeretnek kártyával fizetni, a válaszadók többsége a gyors, egyszerű, biztonságos jelzőket jelölték meg az elsők között, de szempont a nyomon követhetőség is.
Látható, hogy igény lenne a kártyás fizetési lehetőségre, ám erre nincs mindenhol lehetőség. Ezt alátámasztani látszik egy kicsi, de annál aktívabb csoport, amelynek tagjai az egyik közösségi oldalon szerveződtek, és azt szeretnék elérni, hogy végre minden magyar üzletben elérhetővé váljon a kártyás fizetés lehetősége.

Lavinát indít el a Lidl mennyiségi korlátozása? Vallottak a boltláncok: erre számíthatnak a vásárlók
A Lidl nem rég bejelentette, hogy több, piaci áron kapható termékükre is korlátozásokat vezet be. De ez vajon általános, vagy csak egy egyszeri alkalom?
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


