15 °C Budapest

Gyümölcsárak: ez várható idén

MTI
2015. június 4. 10:28

A meggyből a tavalyinál kevesebb, a cseresznyéből a tavalyihoz hasonló mennyiségű termésre számít a Magyar Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke.

A Magyar Hírlap csütörtöki számában Ledó Ferenc elmondta, meggyből a tavalyi kilencvenezernél kevesebb, 65 ezer tonna, cseresznyéből 18 ezer tonna lehet.

A tavalyinál nagyobb vetésterületen terem idén görögdinnye, a szezon már hónap végén elkezdődik, és vélhetően az ára sem emelkedik a dinnyének - jelezte az elnök.

Közölte, a tavalyinál kevesebb sárga- és őszibarack várható, míg szilvából átlagos termés lehet. Ledó Ferenc hétszázezer tonna körüli termést vár almából, paprikából 180 ezer, paradicsomból 120 ezer, csemegekukoricából 37 ezer tonnát.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 16. szombat
Mózes, Botond
20. hét
Május 16.
A fény világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom