Egy TikTokon felkapott desszert robbant be a Lidl kínálatába: a mangós és pisztáciás tortaszelet.
A szóbeszéd szerint a nyáron akár 50 százalékos dohány-, és cigaretta áremelés lehet Magyarországon. Erről azonban sem a trafikosok, sem a Nemzeti Dohánykereskedelmi Zrt. szóvivője, Légrádi Petra nem hallott még - írja a Népszava.
Légárdi véleménye szerint ezekről a gyártóknak kell dönteniük. Lapzártáig egyedül a British American Tobacco Hungary illetékese, dr. Tóth Attila válaszolt a lap áremeléssel kapcsolatos kérdésére. Ő azonban csak ennyit közölt: "Ez sajnos üzleti titok, ezt az információt nem áll módomban kiadni."
Mint ismert: a trafikrendszer bevezetésekor a kormány felemelte a dohányáruk kiskereskedelmi árrését a korábbi 2-4 százalékról 10 százalékra. Akkor felröppent az a hír is, hogy több lépcsőben 20 százalékra akarja emelni a kormány az árrést. A két lépés együttes hatása hozhat 1500 forintos cigaretta árat. A jövedéki adó emelése költségvetési szempontból is megbízható lépés: a dohányosok ugyanis akkor is megveszik a cigarettát, ha ugrásszerűen megdrágul.
Felejtsd el az olcsó húsvéti sonkát: a húsipari szakértő elárulta, miért fizethetünk rá a spórolásra
Húsvéti sonkavásárlás 2026: Kötözött vagy gyorspácolt, áztatva vagy főzve, olcsón vagy horror áron – mutatjuk, mire érdemes figyelni az ünnepi asztalra kerülő sonka kiválasztásakor
Meglepő fordulat a magyar boltokban: kiderült az igazság a húsvéti árakról, erre kevesen számítottak
A hagyományosan húsvéti ételek, a sonka, a tojás, vagy a torma javarészt a tavalyi áron, vagy annál is alacsonyabban kaphatók a nagy kereskedelmi láncok üzleteiben.
Váratlan fordulat a húsvéti bevásárlásnál: ezekért az ajándékokért indul meg a roham az utolsó héten
A húsvéti ajándékozás továbbra is stabil része a kisgyermekes családok életének: egy friss friss kutatás szerint a szülők többsége legfeljebb 10 ezer forintot szán ajándékra.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








